Lecznicze walory Soli Zabłockiej

Lecznicze walory Soli Zabłockiej

W poszukiwaniu naturalnych kosmetyków, które wspomogą leczenie oraz regenerację organizmu warto zdecydować się na użycie Soli Zabłockiej. Dzięki najwyższemu stężeniu jodu możemy wykorzystywać ja zarówno do kąpieli jak i inhalacji, a tym samym wspomóc układ krążeniowy i oddechowy. Sól Zabłocka to kosmetyk, który dała nam natura więc możemy w pełni bezpiecznie poddać się jej dobroczynnym działaniom.

Bogactwa Soli Zabłockiej

Sól ta charakteryzuje się bardzo wysoką mineralizacją. W jej skład wchodzą jony:

  1. Aniony: jodki, bromki, krzemiany, wodorowęglany, chlorki, siarczany
  2. Kationy: wapń, magnez, potas, żelazo, sód, stront

Tak bogata mineralizacja jonowo-bromowo-borowa zapewnia szeroki wachlarza zastosowań Soli Zabłockiej. Dlatego też można ją stosować przy następujący schorzeniach:

  • astma oskrzelowa
  • rozedma
  • pylica płuc
  • leczenie przed i po zabiegach dróg oddechowych
  • długotrwałe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc

Zastosowanie

Sól Zabłocką można wykorzystywać w wieloraki sposób. Bardzo popularne są kąpiele zarówno lecznicze jak i kosmetyczne. Kąpiele lecznicze wykonywane są w warunkach sanatoryjnych, ośrodkach rehabilitacyjnych i szpitalach. Odbywają się w roztworach o stężeniu od 1% do 5 %. Jeżeli kąpiel ma na celu oczyścić organizm, stosuje się roztwór powyżej 6% stężenia, ale te zabiegi wykonuje się już pod ścisła kontrola lekarza. Temperatura roztworu wacha się miedzy 36-38 st.C.

Kąpiele kosmetyczne można wykonywać samodzielnie w domowych warunkach oraz w SPA. Maja one na celu odżywić, oczyścić i nawilżyć skórę. W tym przypadku wykonuje się je w roztworach o stężeniu 0,2 % do 1,5 % w temperaturze od 37 do 39 st.C.

Sól Zabłocka jest również wykorzystywana poprzez inhalacje. Przygotowany 1% roztwór przyczynia się do nawilżenia dróg oddechowych oraz pokonania zakażenia wirusowego, bateriowego i grzybicznego. Inną formą zastosowania Soli Zabłockiej jest płukanie ust i gardła. Zalecane przykładowo w przypadku pojawienia się aft gardła. Płukanki powinno wykonywać się po każdym posiłku oraz po umyciu zębów.

Działanie

Dzięki zastosowaniu Soli Zabłockiej wzmocni się odporność organizmu, zostaną złagodzone objawy atopowego zapalenia skóry, wysypki, łuszczycy. Kąpiele lecznicze przyspieszą metabolizm i przemianę materii, wpłynie na skorygowanie niedoczynności tarczycy oraz odchudzanie. Dojdzie do zlikwidowania nadmiaru potu w organizmie. Sól Zabłocka wspiera również zwalczanie takich chorób dermatologicznych, reumatycznych, ginekologicznych i laryngologicznych.

Kwiat zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com